Argital Glinka zielona suszona na słońcu
Argital
8018968020413
matique-2519
cena:
44,99 PLN
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,99 PLN
W tym VAT: 23%
czas realizacji: produkt chwilowo niedostępny
Pojemność: 1 kg
44.99
44.99
PLN
1
Opis produktu
Do twarzy, ciała i jako maska do włosów. w 100% naturalna.
Połączenie glinki zielonej z wodą to starożytnym znany już sposób na przygotowanie maseczki służącej ochronie i regeneracji skóry. Zastosowana na włosy, sprawia, że stają się lśniące, zdrowe i mocne. Glinka jest polecana również do stosowania jako kąpiel dla stóp. Użyta w ten sposób relaksuje i regeneruje zmęczone i opuchnięte stopy.
Produkt posiada certyfikaty BDIH oraz VEGANOK.
Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje poszarzałą cerę. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.
Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej - okłady lecznicze i wyszczuplające. Glinka zielona Argital pochodzi z głębin morza, zawiera wiele pierwiastków i soli mineralnych znajdujących się w Morzu Śródziemnym. Jest bogata w siły witalne i ciepłą energię słońca pozyskiwaną w czasie procesu suszenia. Unikalny sposób pozyskiwania glinki, czyni ją produktem idealnym do modelowania sylwetki, przeciwdziałania wypryskom, a także o działaniu anty-age. Glinki są częścią Ziemi i odgrywają ogromną rolę w krainie natury, a stąd również w życiu człowieka.
Skład
Solum Fullonum
Przepisy
Maseczka bazowa
1 szklanka zielonej glinki
1 łyżka stołowa miodu
1 łyżka stołowa oleju ze słodkich migdałów lub oliwy z oliwek
1/2 szklanki źródlanej wody (mineralnej).
W wodzie rozpuścić miód, następnie dodać olejek lub oliwę, a potem stopniowo dodawać glinkę zieloną aż do uzyskania gładkiej masy. Taką maskę bazową nałożyć na skórę twarzy. Spłukać w zależności od rodzaju maseczki zgodnie z czasem podanym w przepisach poniżej.
Uwaga: Po trzech minutach może być odczuwalne uczucie ściągnięcia, co jest naturalną reakcją skóry. Przy wrażliwych typach skóry może nastąpić przejściowe zaczerwienienie. Jest to reakja naturalna i chwilowa.
Ważne: Kilka minut po nałożeniu maseczki zauważysz miłe odczucie świeżości i relaksu skóry. Po zmyciu maseczki skóra będzie wyraźnie zmiękczona.
Stosowanie
Rozprowadzić maseczkę na twarzy i trzymać kilka minut, następnie spłukać ciepłą wodą.
Maseczka dla skóry normalnej
Do powyżej opisanej maseczki bazowej dodać łyżeczkę oleju roślinnego (np. z kiełków pszenicy lub arganowego) i dobrze wymieszać. Można dodać kilka kropel olejku eterycznego z lawendy. Pozostawić maseczkę na twarzy na 10 minut, następnie spłukać.
Maseczka do skóry suchej
Do maseczki bazowej dodać dwie łyżki stołowe naparu z malwy, poł łyżeczki olejku z róży lub ogórecznika i dobrze wymieszać. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z drzewa sandałowego. Pozostawić maseczkę na twarzy na 10 minut, a następnie spłukać.
Maseczka do skóry tłustej
Do maseczki bazowej dodać łyżkę stołową świeżo wyciśniętgo soku z cytryny lub grejpfruta. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z cytryny. Pozostawić maseczkę na twarzy na 10 minut, a następnie spłukać.
Maseczka na szyję (nawilżająca, uelastyczniająca)
Do maseczki bazowej dodać 2 łyżki mleka sojowego. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z drzewa sandałowego. Pozostawić maseczkę na 15 minut, a następnie spłukać.
Maseczka na biust (ujędrniająca)
Do maseczki bazowej dodać 2 łyżki stołowe naparu z szałwii, a następnie wymieszać. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z róży lub Ylang Ylang. Pozostawić maseczkę na 10-20 minut, a następnie spłukać.
Maseczka na brzuch (pomaga w zredukowaniu wzdęcia)
Do maseczki bazowej dodać 2 łyżki stołowe olejku rycynowego. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z anyżu lub kopru. Pozostawić maseczkę na 10-20 minut, a następnie spłukać.
Maseczka na pośladki i uda (ujędrniająca)
Do maseczki bazowej dodać 2 łyżki stołowe świeżo wyciśniętego soku jabłkowego, 1 łyżkę stołową oleju z pestek grejpfruta i dokładnie wymieszać. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z rozmarynu. Pozostawić maseczkę na 10-20 minut, a następnie spłukać.
Maseczka na rozstępy
Do maseczki bazowej dodać 2 łyżki stołowe świeżo wyciśniętego soku z marchwii, 1 łyżkę stołową oleju z awokado, 1 łyżkę stołową oleju z pestek winogron i dobrze wymieszać. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z melisy. Pozostawić maseczkę na 10-20 minut, a następnie spłukać.
Maseczka do włosów (dodaje objętości i wzmacnia)
Do maski bazowej dodać 4 łyżki stołowe naparu ze skrzypu (maseczka nie powinna być zbyt gęsta) i dobrze wymieszać. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z Ylang Ylang. Nałożyć maseczkę na mokre włosy, a także na skórę głowy, następnie owinąć foliowym czepkiem. Pozostawić na 10 minut, spłukać ciepłą wodą, następnie umyć włosy szamponem. Polecamy zastosowanie szamponu Argital z glinką.
Kąpiel wyszczuplająca
Do wanny dodać 3 lub 4 garście glinki, która spontanicznie się rozproszy. W czasie kąpieli ruchy rąk i nóg wystarczą aby utrzymać glinkę w zawieszeniu. Kapiel w glince nie spowoduje zabrudzenia skóry więc najlepiej jej nie spłukiwać po wyjściu z kąpieli. Skóra stanie się wyraźnie miększa. Resztki glinki należy spłukać z wanny bieżącą wodą. Nie spowoduje to jej zapchania.
Kąpiel dla dłoni i stóp (relaksująca)
Wrzucić garść glinki do naczynia z gorącą wodą. Umieścić w naczyniu stopy lub dłonie i pocierać jedną stopą o drugą (lub dłonią o dłoń). Kontynuować aż woda wystygnie. Można dodać 1-3 krople olejku eterycznego z lawendy lub melisy.
W celu zagęszczenia pasty należy dodać więcej glinki. Jeśli chcemy uzyskać bardziej płynną konsystencję należy dodać więcej wody. Napary z ziół i kwiatów wykorzystywane w maseczkach powinny być świeżo przyrządzone.
Jeśli nie mamy czasu na przyrządzenie mieszanek według powyższych przepisów polecamy użycie gotowej pasty z glinką Argiltubo, która zawiera olej z ogórecznika oraz skrzyp. Można ją połączyć z olejem roślinnym.
Recenzje
5
1
Nie jesteś zalogowany.
Dodawanie recenzji tylko dla zalogowanych użytkowników.